İpek Kirpik Uygulaması sonrası nelere dikkat etmeliyiz?

 

İpek Kirpik Uygulaması şu aralar çok trend ve popüler bir uygulama. Aslına bakarsak kirpik protezi uygulamalarından birisi. Diğerleri Mink ve Kaşmir Kirpik . Fakat genel ağız alışkanlığı tüm kirpik protezi uygulamalarına ülkemizde İpek Kirpik deniyor. Biz konuyu Kirpik Protezi olarak ele almayı düşünüyoruz. Çünkü kullanım sonrası bakım kuralları tüm kirpik protezi uygulamalarında aynı.

Kirpik Protezi uygulamasında bakım kurallarına mutlaka uymak gerekir. Çünkü hem taktırdığınız kirpiğin ömrünün uzun olması hem de enfeksyon gibi göz hastalıklarından korunmak için.

 

Kirpik Protezi Uygulamasını yaptırdıktan sonra ilk 24 saat aslında çok önemli. Çünkü kirpiğin dayanıklılığını bozan hususlar genelde ilk 24 saatteki kullanım kusurlarından kaynaklanmaktadır. Önceklikle ilk yaptırdığınız gün mutlaka sırt üstü uyumalısınız. Çünkü yan veya yüz üstü yattığınızda kirpiklerinizin yastığa temas etmesi . Dökülmelerine ve kirpik diplerinin aşırı zorlanmasına bağlı ağrıya neden olacaktır. İkinci dikkat edilmesi gereken önemli hussus ilk24 saat sudan korumaktır.Çünkü ilk 24 saatte su ile temas etmesi kirpiklerin tutunduğu yapıştırıcıyı bozacağından erken dökülmeye neden olur. Bu süreç geçtikten sonra ipek kirpikler ile duşa, havuza, denize girmek serbesttir. Fakat çok nemli sıcak ortam olan saunadan gene uzak durmak gerekir

Her Gün Size Özel Rezervasyon