Son yıllarda popülerliği artan ve kozmetik dünyasını yeni bir döneme taşıyan siyah maske, tüm kadınların hatta bakımına düşkün olan erkeklerin bile dikkatini çekti. Güzellik uzmanlarının önerdiği siyah maske hakkında tüm bilinmeyenleri sizlerle paylaşıyoruz. Siyah maske ne işe yarar, Siyah maskenin yüze ve cilde faydaları nelerdir, Siyah maske nasıl uygulanır, Siyah maskenin zararları var mıdır? Merak ediyorsanız mutlaka haberimizin detaylarına göz atabilirsiniz.

Yüzlerce yıl toprağın altında kalan polifenollerle elde edilen siyah maske, son 3 yılın en popüler maskeleri arasında yer alıyor.  İsmi aktif karbon veya kömür maskesi olarak da bilinen siyah maske, sobada kullanılan kömür kesinlikle değildir. 

Aktif kömür, hindistan cevizi kabuğu, bambu, odun, fındık kabuğu gibi maddelerin yüksek ısı kullanılarak laboratuvar şartlarında oluşturulmasıyla meydana gelen siyah maske, kozmetikçilerde veya eczanelerde satılıyor.

Herhangi bir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanan siyah maskenin içerisinde yalnızca kalsiyum, çinko ve potasyum mineralleri yer alıyor.

Hem ekonomik hem de kolay uygulanabilir olan bu maske 40 kg’a yakın bitkinin ham özütünden elde ediliyor.

 

Her Gün Size Özel Rezervasyon