Kirpik lifting nedir?

Son zamanların en popüler güzellik trendlerinden biri olan kirpik liftingi kirpiklerde yaklaşık 3 ay sürecek şekilde kalıcı bir hacim, kalkıklık ve kıvrıklık yaratan bir işlemdir. Eğer kirpikleriniz düz ve seyrek ise sizin için ideal bir yöntem olan kirpik lifting uygulaması doğal kirpiklerin köklerine yapılır ve bunun için kirpik lifting seti almanız yeterli olacaktır.

Kirpik lifting nasıl uygulanır?

Kirpik lifting uygulamalarında genellikle ilk adım olarak kirpik çizgilerine silikon pedler yapıştırılıyor ve ardından kirpikler bir bir geriye doğru taranarak yapıştırılıyor. Kirpiklerin kıvrık hallerini korumak için bazı solüsyon ve jel uygulamaları yapılıyor ve bazı lash lift uygulamalarında kirpikler kirpik bigudilerine sarılıyor. Önemli olan, kirpiklerin tek tek ayrılmış olması ve doğru bekletilme sürelerine uyum sağlanması oluyor. Birkaç farklı uygulamanın tamamlanmasıyla birlikte lash lifting uygulaması totalde bir saate yakın bir vakit alıyor.

Bu uygulama nihayetinde kimyasal bir uygulama olduğu için kurallara dikkat etmek çok önemli. Öncelikle hijyen koşullarını sağlamak birinci kural olmalı. Makyajınızı iyice temizlemiş olmalısınız ve gözlerinizde alerjik ve enfeksiyon durumları varsa uzmanlara danışmadan uygulamamalısınız.

 

Her Gün Size Özel Rezervasyon